Poportal

Vesti iz Požarevca i Braničevskog okruga

Kostolčanin najbolji akter utakmice fudbalskih reprezentacija Srbije i Albanije (VIDEO)

Petrovic brani penal

Foto: Youtube/printscreen

Fudbalska reprezentacija Srbije počela je kvalifikacije za Svetsko prvenstvo. Orlovi su sinoć u Tirani odigrali protiv ekipe Albanije 0:0.

U startnoj postavi našao se i golman Strazbura i rođeni Kostolčanin Đorđe Petrović, on je je bio jedan od najboljih aktera utakmice posle nekolio sjajnih intervencija. Treba napomenuti da je Petrović u 45 minutu utakmice odbranio penal tako što je zaustavio šut napadača Albanije Manaja.

Podsetimo, Đorđe Petrović je rođen 8. oktobra 1999. godine u Požarevcu i visok je 194 cm. Ponikao je u lokalnoj školi fudbala Presing, kao petnaestogodišnjak je došao u Čukarički, a u timu sa Banovog Brda proveo je četiri sezone kao senior i branio je na 78 mečeva.

Aprila 2023. godine, otišao je u SAD i pojačao Nju Ingland Revolušn, sa kojim je tada potpisao trogodišnji ugovor. Kako su vlasnici Čelsija iz Amerike, na oku im je Petrović bio sve vreme, a sada su rešili da ga dovedu u Čelsi. U poslednjoj sezoni igrao je za Strazbur i nakon završenog prvenstva proglašen je za najboljeg golmana Francuske lige.

Ove godine je povodom Svete Trojice, praznika Grada Požarevca i slave Požarevca, Grad Požarevac dodelio i Đorđu Petroviću nagradu.

Sledeću utakmicu u kvalifikaciajama za Svetsko prvenstvo reprezentacija Srbije igra protiv Andore u utorak 10. jula.