Poportal

Vesti iz Požarevca i Braničevskog okruga

Fijakerijada u Kamijevu započeta dresurom i preskakanjem prepona

Fb img 1750582084687

U okviru tradicionalne Fijakerijade u selu Kamijevo, koja se održava 21. juna, organizovana su takmičenja u dresurnom jahanju i preskakanju prepona na visinama od 40, 60, 90 i 140 centimetara. Manifestacija je okupila veliki broj ljubitelja konjičkog sporta, kako takmičara, tako i posetilaca iz različitih delova regiona.

Fb img 1750582092927

Program je svečano otvorio predsednik Skupštine opštine Veliko Gradište, gospodin Vladimir Štrbac, koji je u svom obraćanju istakao značaj ovakvih događaja za očuvanje tradicije, razvoj sporta i promociju seoskog turizma. On je poželeo dobrodošlicu svim učesnicima i posetiocima, naglasivši da opština kontinuirano podržava ovakve manifestacije koje doprinose kulturnom i turističkom životu lokalne zajednice.

Fb img 1750582109108

Takmičenja su protekla u sportskom duhu, a učesnici su pokazali visok nivo spremnosti i umeća u radu sa konjima. Posebnu pažnju publike izazvala je disciplina preskakanja prepona na visini od 140 cm, u kojoj su se nadmetali najiskusniji jahači.

 

Fijakerijada u Kamijevu se godinama unazad razvija u značajnu manifestaciju u kalendaru događaja Braničevskog okruga, negujući ljubav prema konjima, tradicionalnim vrednostima i zdravom načinu života.

Foto: TO Veliko Gradište