Poportal

Vesti iz Požarevca i Braničevskog okruga

Veljko Milošavljević iz Požarevca – najmlađi debitant u istoriji Crvene zvezde

Veljko milosavlejivc

Foto: YouTube/Printscreen

Fudbaler Crvene zvezde Veljko Milošavljević, rodom iz Požarevca, upisao se u istoriju kluba kao najmlađi debitant svih vremena. Na teren je istrčao za prvi tim crveno-belih sa svega 16 godina, 3 meseca i 20 dana, što ga je svrstalo ispred svih prethodnih generacija po ranom debiju.

Rođen 28. juna 2007. godine, Milošavljević je ponikao u omladinskoj školi Crvene zvezde, gde je brzo pokazao izuzetne fizičke i tehničke sposobnosti. Sa visinom od 192 cm, prirodno je zauzeo poziciju štopera, ali ga karakteriše i izuzetna svestranost, zbog čega je tokom razvoja često korišćen i kao defanzivni vezni.

U sezoni 2023/24 bio je deo razvojne ekipe FK Grafičar, gde je nastupao u Prvoj ligi Srbije i upisao devet nastupa u seniorskoj konkurenciji. Paralelno sa tim, u tekućoj sezoni zabeležio je 14 nastupa za prvi tim Crvene zvezde u Mozzart Bet Superligi Srbije, kao i 3 utakmice u Kupu Srbije.

Veljko Milošavljević je i reprezentativac Srbije u mlađim kategorijama, gde nastupa za selekcije U17 i U19, uz zabeležene golove u nacionalnom dresu. Njegov razvoj prate brojni evropski klubovi, dok je Crvena zvezda početkom septembra 2024. godine produžila saradnju sa njim do 2027. godine.