Na regionalnom takmičenju u preduzetničkim veštinama „Poslovni izazov“, održanom 29. oktobra u Kragujevcu, učenici iz Požarevca, Kučeva i Velikog Gradišta postigli su zapažene rezultate i izborili plasman u nacionalno finale.
Učenik četvrtog razreda smera komercijalista Mateja Savić iz Ekonomsko-trgovinske škole Požarevac osvojio je treće mesto, zajedno sa članovima tima koji je osmislio pametan narukvicu namenjenu opuštanju i boljem snu korisnika. Uz Mateju, školu su predstavljali i Jovana Tasić – Dervišević, Dimitrije Ristić i Tara Stojković, uz podršku mentora Mirjane Ðusić i Valentine Milanov.
Drugo mesto pripalo je timu u kojem su bili Lenka Milenković iz Srednje škole „Miloje Vasić“ Veliko Gradište i Aleksa Milenković iz Srednje stručne škole Kučevo, sa inovativnom idejom multisenzorne lampe koja pomaže preduzetnicima da usklade poslovni i privatni život.
Takmičenje je okupilo više od 100 učenika iz 24 srednje škole Centralne Srbije, a organizator je Dostignuća mladih u Srbiji.
Prvoplasirani tim predstavio je mobilnu aplikaciju za preduzetnike sa invaliditetom, koja kombinuje podršku, odmor i bolju organizaciju posla.
Sva tri tima obezbedila su učešće na nacionalnom finalu koje će biti održano u februaru 2026. godine u Beogradu.
Cilj takmičenja „Poslovni izazov“ je da kod srednjoškolaca podstakne inovativnost, timski rad i preduzetnički duh, kao i primenu naučenih znanja u stvaranju praktičnih poslovnih rešenja. Tokom školske godine u ovom programu učestvuje više od 750 učenika iz 90 opština Srbije.


