Putevi Srbije saopštili su da na pojedinim deonicima saobraćajnica prvog prioriteta održavanja ima do pet centimetara snega i da je kolovoz vlažan, pa su savetovali vozačima da budu oprezni.
To su: Golubac – Donji Milanovac, Ivanjica – Javor, Majdanpek – Klokočevac – Štubik, Štubik – Negotin – granica sa Bugarskom, Donji Milanovac – Porečki most – HE Đerdap 1, Selište – Bor i Ćurkovica – granica sa Bugarskom.
Na ostalim putevima prvog prioriteta održavanja kolovozi su vlažni u nižim predelima, snega ima mestimično u raskvašenom stanju do pet centimetara.
Zbog najavljenih niskih temperatura u jutarnjim i večernjim satima postoji mogućnost pojave mestimične poledice, pogotovo na deonicama koje se prostiru duž rečnih tokova, kotlina, klisura kao i na mostovima, piše u saopštenju.
Postoji mogućnost, kako je upozoreno i na pojavu magle na putevima, a pogotovo na deonicama koje se prostiru duž rečnih tokova, kotlina, klisura kao i na mostovima i nadvožnjacima preko reka.


