Poportal

Vesti iz Požarevca i Braničevskog okruga

Opština Veliko Gradište donirala preko 280 jastuka Opštoj bolnici u Požarevcu

Bolnica jastuk

Dragan Milić predsednik opštine Veliko Gradište uručio je donaciju – jastuke . Opština Veliko Gradište donirala je 283 jastuka, koji će biti raspoređeni na svim odeljenjima bolnice, dok će jedan deo nakon njenog otvaranja biti i u novoj bolnici. Uspešna saradnja sa bolnicom traje već godinama budući da se tu leče i pacijenti iz ove opštine.

Opština Veliko Gradište dugi niz godina u skladu sa mogućnostima pomaže rad Opšte bolnice u Požarevcu. Tokom 2018. godina opština je uplatila dva puta po 100.000 dinara za nabavku bronhoskopa i agregata, 2019. godine je zahvaljujući donaciji iste sume nabavljena posteljina, 2020. godine za vreme epidemije koronavirusa, kada se materijal trošio u ogromnim količinama, donacijom su nabavljeni aparati i trake za merenje nivoa šećera u krvi. Saradnja se nastavila prošle godine, kada su nabavljene tetra pelene za porodilište.  Današnja donacija iznosi 240 hIljada dinara odnosno 283 jastuka.

U planu je do maja donacija još 200 jastuka.

Dragan Milić, predsednik opštine Veliko Gradište, prilikom uručenja donacije naveo je da je veoma značajno da bolnica poseduje sve ono što je neophodno za pacijente, a da će ova lokalna samouprava nastaviti da pomaže.

On je uputio molbu kolegama iz okruga da svi odvoje novac za kako je rekao „našu bolnicu”.

„Uvek može da se odvoji novac, jer znamo da uštedimo na određenim stvarima i na taj način pomognemo, jer je to ogromna stvar za bolnicu i pacijente.”

Predsednik je predložio upravi bolnice da podnesu zahtev ovoj opštini kako bi se nabavilo još 200 jastuka.

Pored donacije u vidu jastuka, opština je porodilištu donirala pakete koji će biti uručeni majkama novorođenih beba sa teritorije opštine Veliko Gradište.

U Požarevačko porodilištu u ovoj godini do danas rodile su se 63 bebe.

Izvor:SaTv