400686188 1277729352915523 117852711544966272 N

Fudbaleri Rudara slavili u gradskom derbiju protiv Železničara

KOSTOLAC POŽAREVAC SPORT VESTI

U poslednjem kolu jesenjeg dela prvenstva Braničevske fudbalske lige ekipa Železničara je na svom stadionu „Iza Ložionice“ ugostila tim Rudara iz Kostolca.

Prvi do vođstva došla je tim Rudara, kada je nakon ubačene lopte u šesnesterac Železničara, igrač Požarevljana Živković je nespretno intervenisao i poslao loptu u svoju mrežu. Ovim golom prvo poluvreme je završeno 1:0 u korist Rudara.

Drugo poluvreme donelo je dosta uzbudljive igre. Železničar je uspeo da izjednači u 68 minutu. Posle dobro izvedenog kornera najviši u skoku bio je Kristijan Kočić koji je preciznim udarcem savladao golmana Rudara Buru.

Već u sledećem napadu ekipa Rudara je ponovo došla u vođstvo. Posle jednog prodora po desnoj strani igrača Rudara Dalipija on je srušen u šesnestercu Železničara. Glavni sudija Nikolić je bez razmišljanja pokazao na belu tačku. U 70 minutu sigruan izvođač jedanesterca bio je Muljaljić koji je povisio rezultat na 2:1.

Rudar je već u 78 minutu poveo sa 3:1. Alentijev je uputio šut ka golu Železničara. Golman Požarevljana Todosivljević je nespretno intervenisao pa je lopta završila u njegovoj mreži.

Železničar je smanjio razliku u 81. minutu. Posle ubačene lopte u šesnesterac Rudara, ponovo je najviši u skoku bio Kočić i smanjio rezultat na 3:2.

U 89 minutu nakon razgovora sa sudijama drugi žuti karton i crveni karton dobili su Živković u ekipi Železničara i Ćirić u timu Rudara.

Konačan rezultat od 4:2 postavljen je u 90 minutu. Nakon što je uzeo loptu na sredini terena igrač Rudara Dalipi sam se našao ispred gola Železničara. Preciznim šutom savladao je golmana Požarevljana i postavio je konačan rezultat.

Posle prvog dela šampionata tim Rudara se nalazi na drugom mestu na tabeli sa osvojenim 31. bodom, dok je Železničar jesenji deo sezone završio na 7. mestu sa 20 osvojenih bodova. Prvenstvo se nastavlja u martu 2024. godine.