U Dom kulture Kostolac u sredu, 11. marta 2026. godine, sa početkom u 12.45 časova, biće izvedena pozorišna predstava „Kako sam postao kralj“, namenjena prvenstveno mlađoj publici. Ulaz za sve posetioce je besplatan.
Predstava je rađena po tekstu i u režiji Mateja Popović i donosi toplu, duhovitu i poučnu priču o odrastanju, hrabrosti i snazi ljubavi, podsećajući publiku koliko je važno verovati u sebe.
Glavni junak Ili ja je morski razbojnik, hrabar gusar koji uživa u avanturama i ne razmišlja o promenama u svom životu. Međutim, niz neočekivanih događaja potpuno menja njegovu svakodnevicu i vodi ga kroz uzbudljivu avanturu u kojoj se suočava sa brojnim izazovima. Na tom putu, iznenada se nalazi pred sudbinom koja ga vodi ka tome da postane kralj, zbog čega mora da promeni svoje navike i pokaže pravu hrabrost.
Kroz brojne prepreke i neizvesnosti, Ili ja ne odustaje, vođen ljubavlju i verom da su i naizgled nemoguće stvari moguće.
U predstavi igraju Petar Petrović, Jovana Berić, Anka Gašeša Kostić, Ivan Mihailović, Novak Radulović, Dragan Petrović i Bogdan Bogdanović.
Predstavu organizuje Centar za kulturu Kostolac pod pokroviteljstvom Gradska opština Kostolac.


