Poportal

Vesti iz Požarevca i Braničevskog okruga

Književno veče sa dr Neletom Karajlićem održano u Kostolcu

Nele Dr Ko 01

U sklopu manifestacije „Novembarski dani kulture“ Centar za kulturu „Kostolac“ imao je čast da ugosti poznatog srpskog i jugoslovenskog rok muzičara, kompozitora, glumca, tv voditelja, režisera i pisca Nenada Jankovića, dobro poznatog kao dr Nele Karajlić.

Naši sugrađani su imali priliku da uživaju u anegdotama, pričama iz života poznatog muzičara, pisca i da se upoznaju sa njegovim književnim delima.

Napisao je knjige: „Fajront u Sarajevu“, „Solunska 28 – O novcu i strastima“, „Solunska 28 – O prijateljstvu i izdaji“, „Solunska 28 – O seksu, drogi i rokenrolu“. Napisao je i krimi priču u stihu „Dosije Tesla“, po kojoj je 2016. izveden pozorišni multimedijalni performans u Beogradu, Novom Sadu i Banjaluci.

Za roman „Solunska 28“, dobio je nagradu Momo Kapor, koju dodeljuje Zadužbina Momčilo Momo Kapor.

Stalni je član popularnog kviza „Ja volim Srbiju”.

Književno veče sa dr Neletom Karajlićem organizovali su Centar za kulturu „Kostolac“ i Biblioteka u Kostolcu, Ogranak Narodne biblioteke „Ilija M. Petrović“ Požarevac, pod pokroviteljstvom Gradske opštine Kostolac.

Izvor i foto: CZK Kostolac