Poportal

Vesti iz Požarevca i Braničevskog okruga

Manifestacija „Dani Srpske u Srbiji“ danas u Požarevcu

Zastava i grb republike

Manifestacija „Dani Srpske u Srbiji“, koju već 12 godina tradicionalno organizuje Predstavništvo Republike Srpske u Srbiji, biće nastavljena danas u Požarevcu, Kruševcu i Subotici, brojnim kulturnim programima i susretima predstavnika republičkih i lokalih vlasti Srpske i Srbije.

U Požarevcu će večeras od 20 časova biti izvedena predstava “Orkestar Titanik” u velikoj sali Centra za kulturu.

Adaptacija i režija: Željko Milošević.

Igraju: Darko Kurtović, Zoran
Jakšić, Bojan Ninković, Vladimir Samardžić i Željko Milošević. Ulaz je slobodan.

460570792 10235661260303101 6172686242036889663 N

Manifestacija Dani Srbije u Srpskoj trajaće do 16. oktobra, najavio je danas šef Predstavništva Srpske u Beogradu Mlađen Cicović.

Cicović je rekao da ta manifestacija sledi nakon Dana Srpske u Srbiji, koje na najbolji način predstavljaju Republiku Srpsku, podstiču i daju doprinos sveukupnim odnosima Srpske i Srbije.

Cicović je za RTRS rekao da je ovogodišnja manifestacija Dani Srpske u Srbiji još uspešnija kada je reč o proširenju i unapređenju saradnje. On je najavio za sutra potpisivanje više sporazuma o saradnji preduzeća.

„Ponosni smo jer je manifestacija postala prepoznatljiva, iz godine u godinu programi su sve više posećeni i sve više gradova iz Srbije pokazuje interes da te programe realizuje. Ove godine je obuhvaćeno 12 gradova u Srbiji, a naredne će biti 13“, naveo je Cicović.

Izvor:RTV