U petak, 11. jula, u Belotiću je održana tradicionalna ulična trka „Mačvanska lila“ u odličnoj organizaciji, a naše Munje iz Požarevca još jednom su pokazale svoju snagu i brzinu.
Požarevački mali atletičari su nastupili sa 14 predstavnika i osvojili čak 9 medalja.

Zlatne medalje:
Luka Nikolić
Nađa Mišić
Srebrne medalje:
Teodor Trajić
Nina Mišić
Vera Bojatović
Nađa Nikolić
Bronzane medalje:
Tadija Trajić
Sara Stojković
Anđela Matić
Pored osvajača medalja, sjajne nastupe imali su i:
Aleksandra Abušinov, Petar Rakić, Dušan Ikić, Luka Stojković i Danilo Matić. Svi su prošli kroz cilj među prvih pet u svojim kategorijama.

U subotu, 12. jula u prelepoj borkovačkoj šumi održana je uzbudljiva trka sa preprekama za decu – „Rumski klinci adrenalinci“. Ova manifestacija okupila je čak 255 mališana, a organizacija je bila na zavidnom nivou.
Takmičenje je bilo podeljeno u dve kategorije:
2018. godište i mlađi – poligon 800 m + 21 prepreka
2015. godište i mlađi – poligon 1000 m + 24 prepreka
Prvi put na ovakvom događaju, nastupile su i Munje iz Požarevca, sa sedam predstavnika.

Nađa Mišić – iako mlađa, nije ustuknula. Snagom, upornošću i osmehom osvojila je prvo mesto u konkurenciji starijih devojčica (2015–2017), srušivši sve vremenske granice: 4:48 minuta. I novčanu nagradu od 12000 dinara.
Pavle Paunović – u konkurenciji dečaka 2018. godišta osvojio je 2. mesto, uz odlično vreme od 5 minuta i 30 sekundi, i novčanu nagradu od 8.000 dinara.
Svoju snagu, borbenost i izdržljivost pokazali su i:
Nina Mišić
Luka Nikolić
Petar Rakić
Vera Bojatović
Ljubica Avramović.


