Radnici JKP „Komunalne službe“ nastavljaju aktivnosti na uklanjanju divljih deponija i uređenju životne sredine na teritoriji Grada Požarevca.
U prethodnom periodu izvršena je sanacija nekoliko divljih deponija u selu Dragovac. Najpre je očišćena najmanja divlja deponija u selu, dok je tokom prethodne nedelje uspešno završena sanacija još dve lokacije, uključujući glavnu seosku deponiju i još jednu manju divlju deponiju. Tom prilikom uklonjene su značajne količine različitog otpada, a prostor je očišćen i uređen kako bi se sprečilo dalje nekontrolisano odlaganje smeća.
Ove aktivnosti predstavljaju nastavak akcije sanacije divljih deponija koja se sprovodi kako u gradskim, tako i u seoskim sredinama, sa ciljem očuvanja životne sredine, unapređenja izgleda naselja i podizanja svesti o značaju pravilnog odlaganja otpada.
Podsećamo da su u prethodnom periodu uspešno očišćene divlje deponije u selima Ćirikovac, Živica, Bratinac i Lučica, gde su uklonjene velike količine otpada i uređeni tereni.
U narednom periodu planiran je nastavak radova na sanaciji divljih deponija u selima Brežane, Kasidol i Dubravica, u skladu sa utvrđenim prioritetima i potrebama na terenu.
JKP „Komunalne službe“ apeluje na građane da otpad odlažu isključivo na za to predviđena mesta i da zajedničkim odgovornim ponašanjem doprinesu očuvanju čistije i uređenije životne sredine.




Povezane vesti
Pošta Srbije organizuje prodaju rashodovanih vozila: Licitacija u Požarevcu 22. septembra
Dom zdravlja Požarevac pokreće akciju „Otvorena vrata”: Besplatni skrining pregledi za žene do kraja 2026. godine
Sa PK „Drmno“ – Rudari u srcu ugljenog sistema