Poportal

Vesti iz Požarevca i Braničevskog okruga

Održana 20. sednica Skupštine opštine Kučevo

Sednica kucevo

Lokalni parlament održao je svoju 20. sednicu u ovom sazivu.

Na dnevnom redu bilo je 11 tačaka. U okviru prve izvršena je verifikacija mandata odborniku Danijelu Jovanoviću iz Mustapića, koji je u skladu sa propisima nakon toga položio zakletvu. Odbornici su zatim dali saglasnost na Izveštaj o izvršenju Odluke o budžetu opštine Kučevo za period 01.01-30.09.2022. godin i usvojili predlog Odluke o utvrđivanju prosečne cene metra kvadratnog neporetnosti po zonama za utvrđivanje poreza na imovinu na teritoriji opštine Kučevo za 2023. godinu.

Usvojena je i Odluka o pristupanju odnosno pokretanju postupka otuđenja nepokretnosti iz javne svojine opštine Kučevo KP br. 102/8 KO Kučevo 1 neposrednom pogodbom (radi se o nekih 80 m2 ispred ulaza u dvorište jednog sugrađanina.

Doneta je i Odluka o izmeni i dopuni Odluke o organizaciji rada doktora medicine za stručno utvrđivanje vremena i uzroka smrti umrlih van zdravstvene ustanove i izdavanje potvrde o smrti na teritoriji opštine Kučevo.

Zatim je usvojen i Zaključak o davanju saglasnosti na izmenu i dopunu Cenovnika o utvrđivanju cena komunalnih usluga JKP-a Kučevo.

Odbornici su upoznati i sa Izveštajem o usklađenosti planiranih i realizovanih aktivnosti iz programa poslovanja za period 01.01-30.06.2022. godine Javnog komunalnog preduzeća „Kučevo“ Kučevo ( o ovoj tački se ne glasa).

Nakon toga odbornici su utvrdili predlog kandidata za predsednika, članove i njihove zamenike u Komisiji za postupak vraćanja zemljišta koji je poslat nadležnim organima na konačno usvajanje.

Kada se radi o kadrovskim rešenjima umesto jednog člana člana Nadzornog odbora Javnog komunalnog preduzeća ,,Kučevo“ Kučevo koji je podneo ostavku imenovan je drugim(Mirko Petrović).

Autor i foto: eKučevo