Poportal

Vesti iz Požarevca i Braničevskog okruga

Počele pojačane kontrole na putevima

Policija uvidjaj

U Srbiji danas počinje međunarodna akcija pojačane kontrole saobraćaja „Roudpol“ (Roadpol) koju sprovodi Uprava saobraćajne policije MUP-a do 1. maja.

Akcija je usmerena na 24-časovno merenje brzine na najvažnijim putevima.

U ovom periodu, prethodne četiri godine nažalost na našim putevima je stradalo 58 učesnika u saobraćaju. Zbog toga smo se odlučili da ove godine, u ovom periodu preduzmemo sve neophodne mere sa svim materijalnim i ljudskim formacijama i zaštitimo bezbednost učesnika u saobraćaju tokom praznika.

Saobraćajna policija će svakoga dana angažovati sve raspoložive uređaje za merenje brzine kretanja – ručne radare, radare u sistemima video nadzora i uređaje za merenje brzine u vozilima bez obeležja policije presretačima, dok će na autoputevima biti merena i prosečna brzina kretanja vozila.

Odmah nakon završetka praznične akcije, počinje 4. Centralna akcija Uprave saobraćajne policije, usmerena na otkrivanje i svih ostalih prekršaja, a koja će trajati od 2. do 7. maja.