Odbojkaši Radničkog plasirali su se u polufinale plej-ofa Banka Poštanske štedionica Superlige. Кragujevčani su večeras, na domaćem terenu, savladali Mladi radnik sa 3:0, po setovima 26:24, 25:22 i 25:18.
Ekipa Alekse Brđovića oprovdala je ulogu favorita na domaćem terenu i zakazala polufinale sa Partizanom Efbet.
Posle nešto boljeg početka Požarevljana, Radnički je došao do svoje igre i poveo sa 11:8. Nije se ekipa Dragana Bonića predavala u tim trenucima, već je preko Tupčija poravnala rezultat. Neizvesno je bilo sve do rezultata 18:18, kada je Mladi radnik iskoristio greške rivala i poveo sa 21:18. Tu nije bio kraj uzbuđenjima, jer su Кragujevčani do kraja bili maksimalno koncentrisani i nakon spašene set lopte, iskoristili su prvu šansu koja im se ukazala i stigli do prednosti.
U naredna dva seta, Radnički je i pored svih pokušaja rivala, bio i više nego agresivan, što je donelo rezultat. U uzbudljivoj završnici drugog seta, tandem Ivanković-Blagojević, napravio je prevagu i omogućio svojoj ekipi da duplira prednost. Svaka dilema oko pobednika otklonjena je u prvim poenima trećeg perioda, pošto je domaćin dominantnom igrom lako izašao na kraj sa protivnikom.
Najefikasniji u trijumfu svoje ekipe bio je Aleksandar Blagojević sa 18, dok se u protivničkoj ekipi najviše istakao Andrij Tupči sa 12 poena.
Ovim porazom Mladi radnik je završio ovogodišnju sezonu.