Poportal

Vesti iz Požarevca i Braničevskog okruga

Proleće počelo golovima: Mlava i Vihor nastavljaju trku na vrhu

Rudar Sloga

Foto: POPORTAL

Proteklog vikenda počeo je prolećni deo prvenstva u Gradskoj fudbalskoj ligi Požarevac, a prvo kolo nastavka donelo je nekoliko zanimljivih utakmica, efikasne duele i promene u sredini tabele. Lideri su nastavili u istom ritmu, dok su pojedini timovi iskoristili priliku da poprave bodovni saldo.

Najsigurniju partiju pružila je Mlava, koja je pred svojim navijačima savladala Metalac sa 2:0 i tako zadržala čelnu poziciju na tabeli. U stopu je prati Vihor, koji je na gostovanju bio ubedljiv protiv Pobede (3:0), čime je nastavio seriju odličnih rezultata.

Jedan od najuzbudljivijih mečeva viđen je u susretu Stiga 1955 i Sopota, gde je domaćin posle prave goleade slavio sa 5:4. Golovi nisu izostali ni u Požarevcu, gde su Mip Majdan i Dunav podelili bodove u remiju 3:3.

U ostalim utakmicama Napredak je u gostima savladao BSK 1931 rezultatom 3:0, dok je Margum remizirao sa Borcem (2:2). Utakmica između Proletera 1932 i Moravaca 1933, nije odigrana zbog odustajanja ekipe Moravca od takmičenja pa će biti registrovana službenim rezultatom.

Nakon odigranog kola na vrhu tabele ostaje Mlava sa 40 bodova, dok je Vihor drugi sa 38. Treće mesto drži Pobeda sa 31 bodom, a u vrhu su još Dunav i Margum, koji nastavljaju borbu za najviši plasman.

Već narednog vikenda igra se novo kolo, a derbi susret biće odigran u Požarevcu gde će Mip Majdan dočekati lidera MlavuVihor će na svom terenu ugostiti Stig 1955.

Prolećni deo prvenstva tek je počeo, ali borba za vrh i opstanak već nagoveštava veoma uzbudljiv nastavak sezone u najnižem rangu takmičenja na području Požarevca.