Poportal

Vesti iz Požarevca i Braničevskog okruga

Udruženje: „Stig“ Požarevac na „opštem“ protestu

Traktor traktori blokada

Predstavnici sedam udruženja poljoprivrednika saopštili su da će pokrenuti „opšti“ protest na teritoriji cele zemlje nezadovoljni ispunjenjem zahteva i komunikacijom sa ministrom poljoprivrede Srbije Aleksandrom Martinovićem.

„Sedam uduženja je jednoglasno donelo odluku da se na obmane neće ćutati i da ćemo protestima opet ići do rešavanja problema u poljoprivredi“, navedeno je u saopštenju, ali nije precizirano kada bi protest trebalo da počne, kao ni mesta protesta.

Odluku su donela udruženja: „Stig“ Požarevac, „Naše mleko“, „Složni Pidikanci“ Bavanište, „Brestovački Ratari“, „Spas i opstanak Zapadne Srbije“, „Proizvođači mleka Šumadije i Pomoravlja“ i “ Severni Banat“ Kikinda.

Razlozi protesta su, kako je istaknuto, to što nije isplaćena subvencija za sertifikovano seme od 17.000 dinara i za junice od 100.000 po grlu, nisu upisane parcele u sistem e-agrara na osnovu izjave i po drugom osnovu, nije regulisan rad robne berze i zaustavljen nekontrolisan uvoz mleka.