Na prostoru Arheološkog parka Viminacijum, 22. juna svečano je zatvoren sedmi festival „Viminacijum fest – Mitovi stari i novi“, koji je trajao od 16. juna i okupio pozorišne umetnike iz Srbije, Crne Gore, Hrvatske i Bosne i Hercegovine.
Stručni žiri u sastavu dr Miroslav Radonjić, direktor Sterijinog pozorja, rediteljka Ksenija Krnajski i glumica Ljubinka Klarić, dodelio je najznačajnije festivalske nagrade:
-
Nagrada „Zlatna fibula“ za najboljeg glumca pripala je Bojanu Dimitrijeviću za ulogu Sokrata u predstavi „Ućutkivanje Sokrata“, u režiji Nebojše Bradića (koprodukcija Bitef teatra i Centra za kulturu Tivat).

-
Nagrada „Viminacijum maximus“ za najbolju predstavu uručena je Kruševačkom pozorištu za dramu „Mati“, po tekstu Svetlane Slapšak i u režiji Marka Torlakovića.
Nagrade su primili Branislav Nedić, upravnik Kruševačkog pozorišta i Milan Ljubić, producent Bitef-a, koji je preuzeo nagradu u ime odsutnog glumca Dimitrijevića. Nagrade je uručila Galina Pavlenko Perić, direktorka Centra za kulturu Požarevac, koja je zatvorila festival.
U čast nagrađenih, baletski ansambl izveo je predstavu „Zidanje Skadra“, po konceptu i koreografiji Miloša Isailovića, u koprodukciji Bitef-a i Turističke organizacije Budva.
Foto: N.N.


